Siding Nedir?

Siding, tuğla, sıva veya duvar hariç ev veya konut tipi binaların dış duvarlarını örten, örten veya koruyan herhangi bir malzemedir.

Siding Nedir?

Siding ahşap, çelik, alüminyum, vinil, çimento, asfalt ve hatta yeni bir şey yapmak için bir veya daha fazla malzemeyi bir araya getiren kompozit malzemeler de dahil olmak üzere birçok farklı malzemeden yapılmıştır. Bu tür siding türlerinden bazıları günümüzde hala kullanılırken diğerleri kullanılmamaktadır.

Ev Siding'in amacı nedir?

Ev siding temel amacı ev ve içeriğini içeride korumaktır. Evi yağmurdan, kardan, rüzgârdan ve diğer yağışlardan korur. Soğuk iklimlerde, iyi yapılmış bir duvarın üzerine düzgün bir şekilde oturtulmuş, evin iç kısmını soğuk dışarıdan koruyabilir ve ısıyı koruyabilir. Sıcak iklimlerde, tam tersi doğrudur.

Siding'in bir başka amacı da bir evi güzelleştirmek. Bir evin dışındaki yüzey alanının çoğunluğunu kapladığından, çekici bir siding, herhangi bir konutun değeri ve cazibesi için önemlidir.

Siding, (Dış cephe kaplaması veya duvar kaplaması), bir yapının dış duvarlarının tamamı veya bir kısmının kaplanmasıdır.  Cephe kaplamalarının amacı ısı, ses ve su yalıtımı olduğu gibi ayrıca dekoratif amaçla da yapılmaktadır. Kaplamalar birçok katmandan oluşur. Kullanım amacına göre doğal ve yapay malzemeler birlikte kullanılır.